Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych Grupa I i Grupa II pod patronatem Starosty Lubartowskiego Tomasza Marzędy

W dniu 25.04.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie  odbył się Powiatowy Turnieju B R D dla szkół podstawowych. Celem Turnieju było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie umiejętności praktycznych jazdy rowerem. Naszą Gminę w kategorii wiekowej 10-12 lat reprezentował Zespół Szkolno – Przedszkolny w Firleju w składzie: Zofia Cybul, Lena Golak, Kuba Stawinoga, Wiktor Madejski zajmując wysokie trzecie miejsce. Opiekunem był Sylwester Włoch. Każdy uczestnik eliminacji powiatowych rozwiązywał test z przepisów ruchu drogowego i wykonywał zadanie praktyczne polegające na przejechaniu po torze przeszkód oraz na terenie miasteczka drogowego. Ponad to cała drużyna wykonywała zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary i cenne nagrody. Gratulujemy !!!!!