Prezentacja projektów edukacyjnych

Od 2010 roku uczniowie gimnazjum są zobowiązani przystąpić do projektu edukacyjnego. Gimnazjaliści pod opieką nauczycieli przez pięć miesięcy mozolnie gromadzili materiał, dokonywali jego selekcji, przygotowywali – w większości przypadków – multimedialne prezentacje. 12 czerwca 2014 roku w budynku Biblioteki Publicznej w Firleju zaprezentowali efekty kilkumiesięcznej pracy.

W tym roku szkolnym przeważająca część drugoklasistów wybrała tematy dotyczące zdrowego żywienia oraz roślin – zabójców. Były również projekty związane z najbliższym środowiskiem ucznia, np. „Krzyże i kapliczki w mojej okolicy” czy „Zapomniane wydarzenie z regionu”. Dwie grupy zagłębiły się w sekretach życia artystów i odkryły tajemnice Leonarda da Vinci oraz miłosne podboje Adama Mickiewicza. Jedna z grup zaprezentowała rodzaje muzyki młodzieżowej, inna – wycieczkę turystyczną po „Złotym pierścieniu” a dziewczęta z klasy IIa przedstawiły kluby piłkarskie z Warszawy, Barcelony, Manchesteru i Madrytu. Prezentację prowadziła pani dyrektor Wiesława Rola. Po raz pierwszy uczestniczyły w niej dwie mamy – pani Sylwia Baryła i pani Małgorzata Kaczorowska.