Dni i Wieczory Kabaretowe i Teatralne

Jak co roku od lat 17 czerwca na Ośrodku Wczasowym ,,Wodnik" zorganizowaliśmy XIII Dni i Wieczory Teatralne i Kabaretowe - przegląd działalności scenicznej szkolnych i młodzieżowych teatrów i kabaretów - zarazem forum spotkań dla miłośników sztuki scenicznej. Patronat nad przeglądem sprawował Wójt Gminy Firlej a całą imprezę zorganizował Zespół Szkół w Firleju.

Uczestnicy przeglądu w zaimpowizowanym amfiteatrze, na wolnym powietrzu prezentowali widowiska żywego planu. Widzowie entuzjastycznie przyjęli spektakl pt. ,,Niedźwiedź" opracowany przez Grupę Teatralną działającą przy Domu Kultury w Kocku na podstawie jednoaktówki Czechowa.

Na uwagę zasługuje wytęp zespołu teatralnego ,,Grupa z Otrocza" .widzowie obejrzeli brawurowo zaprezentowany przez nią spektakl pt. ,,Księżniczka na..." z  uniwersalnym przesłaniem, oraz widowisko przygotowane przez teatr ,,Legenda" z Ostrówka traktujące o tolerancji.

Wielkie uznanie wzbudziła teatrajna ,,krotochwila" pt.Pies,wilk i my czyli trzy grosze, co je żołnierz miał w sakiewce -zainscenizowana przez zespół teatralny ,,Straszydełka" z Ulana Majoratu- a odebrana jako przedstawienie nawiązujące do tradycji sowizdrzalsko - łotrzykowskiej.