ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

„Ja, uczeń Gimnazjum w Firleju – ślubuję wypełniać obowiązki ucznia, aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach i w życiu szkoły, rozwijać swoje możliwości intelektualne, dbać o pozytywny wizerunek swojej szkoły i godnie ją reprezentować, przestrzegać zasad i norm zachowania godnego ucznia gimnazjum…” wraz z tymi podniosłymi słowami uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

W dniu 30 października 2014 roku w Gimnazjum w Firleju odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nauczyciele, rodzice i starsi koledzy. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: Wójt Gminy Firlej Pan Sławomir Cieszko, Dyrektorzy Szkół Podstawowych: w Nowym - Antoninie Pani Bożena Cybul, w Woli Skromowskiej - Pani Bożena Miduch, w Przypisówce - Pani Halina Bystrzycka.

Uroczystość rozpoczął krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum przygotowany przez Sławomira Komara, Małgorzatę Kujawę - Komar i Grażynę Grymuzę. Po części artystycznej głos zabrali: Dyrektor Zespołu Szkół w Firleju oraz Wójt Gminy Firlej Pan Sławomir Cieszko, który wyraził nadzieję, że swoją postawą młodzież przyniesie chlubę rodzicom i szkole. Przypomniał, że obowiązkiem uczniów jest nauka i poszukiwanie właściwej drogi życia, a wszystkim pierwszoklasistom życzył sukcesów i spełnienia marzeń.

Uroczystość zakończył krótką modlitwą ksiądz kanonik Antoni Buczyński.