APEL W 96. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Jedna jest Polska, jak Bóg jeden w niebie,
Wszystkie me siły jej składam w ofierze
Na całe życie, które wziąłem z Ciebie,
Cały do Ciebie, Ojczyzno, należę.

W poniedziałek 10 listopada gimnazjaliści uczestniczyli w apelu z okazji dziewięćdziesiątej szóstej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i pedagodzy w strojach galowych zadumali się na chwilę nad wartością wolności. Apel utrzymany w nastroju lirycznym uświetniły występy naszych talentów muzycznych, które zaśpiewały piosenki poruszające uczucia patriotyczne. Uroczystość została przygotowana przez uczniów gimnazjum pod opieką Pani Ewy Abramowicz i Małgorzaty Łukasiewicz. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Grażyna Grymuza.

Także uczniowie Szkoły Podstawowej w Firleju przygotowali program artystyczny na apel poświęcony 96 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności - ta patriotyczna lekcja uczciła Dzień Niepodległości 11 listopada. Uczniowie klasy Vb przedstawili program artystyczny o historii kraju pod rozbiorami oraz walkę Polaków o wolność przygotowany przez Panie Agnieszkę Chabrowską i Małgorzatę Kujawę - Komar. Dekoracja została wykonana przez Panie Magdalenę Firczuk, Adelę Dziedzic i Marię Łukasiewicz.