WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

W piątek 21.11.2014 r. uczniowie klas Ia, IIIa i IIIc Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.

W drodze do Nowej Dęby odwiedziliśmy Sandomierz, gdzie spacerując uliczkami Starego Miasta dzieci szukały śladów Ojca Mateusza. Podczas wizyty w Zbrojowni Rycerskiej chłopcy mogli włożyć zbroje rycerskie, wziąć do ręki miecz, kuszę, halabardę. Dziewczynki mogły na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki przymierzając dawne stroje.

W Fabryce Bombek dzieci zapoznały się z procesem wytwarzania i zdobienia bombek. Obserwowały w jaki sposób wydmuchuje się bombkę ze szkła, srebrzy, maluje i zdobi. W trakcie zwiedzania fabryki uczestniczyły także w warsztatach, podczas których samodzielnie ozdabiały bombki. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał bombkę z własnym imieniem oraz własnoręcznie ozdobioną.