AKCJA DOKARMIANIA ZWIERZĄT LEŚNYCH

W dniu 02 – 03 lutego  2015r.  została zorganizowana  akcja dokarmiania zwierząt leśnych zimą.

Organizatorami tej akcji byli nauczyciele Zespołu Szkół w Firleju: Adela Dziedzic, Magdalena Firczuk, Halina Król, Maria Łukasiewicz i Koło Łowieckie ,,Miś” 39 z Kocka. Czas zimy dla zwierząt leśnych jest trudny i dlatego zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne, które miały na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży: dlaczego należy dokarmiać zwierzęta, kto to robi oraz o roli myśliwych.

2 lutego w zajęciach edukacyjnych wzięła udział młodzież z gimnazjum, natomiast 3 lutego uczniowie szkoły podstawowej. Dzieci i młodzież wraz z opiekunami oraz myśliwi udali się na spacer w poszukiwaniu śladów leśnych zwierząt. Uczniowie przynieśli pożywienie dla zwierząt i zostawili w wyznaczonych miejscach przez myśliwych przy paśnikach. Dzieci miały możliwość zobaczyć ambonę myśliwych i obejrzeć stanowisko obserwacyjne. Radością były zabawy z psami myśliwskimi.

Impreza zakończyła się ogniskiem z gorącymi kiełbaskami i herbatą, którego sponsorem było Koło Łowieckie.

Składamy serdeczne podziękowania myśliwym: Marianowi Rapacewiczowi, Romanowi Dziale, Kazimierzowi Rogali, Jerzemu Kozaczykowi, Romanowi Dziedzicowi,Tadeuszowi Bałdydze.