INFORMACJA DLA RODZICÓW

INFORMACJA JAK WYKORZYSTAĆ CZAS W DOMU W TRAKCIE ZAWIESZONYCH ZAJĘĆ W SZKOLE

Informacja dla Rodziców i Opiekunów

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie.

W związku z obecną sytuaja dotycząca zawieszeniu zajęć w szkole do 10 kwietnia 2020r., związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, proszę o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności swoich dzieci. Organizowanie dzieciom warunków do nauki w domu, motywowanie i wsparcie dzieci do systematycznej pracy uczenia się poza szkołą, a także zadbania bezpieczeństwa w sieci. Ważne jest, abyście byli w stałym kontakcie ze swoimi dziećmi jak planują dzień pracy i naukę. Przecież to nie koronoferie tylko sytuacja, która nas zmusiła do pozostania w domu dla dobra nas wszystkich. Wskazówki, które są ważne, aby przetrwać ten czas są następujące:

• rozmawiajmy z dziećmi,
  • planujmy wspólnie z dzieckiem plan dnia,
  • systematyczne sprawdzanie wiadomości na e- dzienniku,
  • w razie potrzeby kontakt z dyrektorem, nauczycielami uczącymi Wasze dziecko, pedagogiem przez e- dziennik,
  • wspólna nauka,
  • motywacja .

Ta sytuacja kiedy dzieci muszą pozostać w domach  znajdźcie wspólnie różne aktywności, czynności, zabawy, z których możecie teraz korzystać z gier, książek, filmów itp.

Gorąca prośba do rodziców o zachowanie trzeźwości umysłu proszę nie panikować, rozmawiać z dziećmi oraz jak najmniej oglądać z najmłodszymi informacje dotyczące koronawirusa. Polecam historię o wirusie oraz rozmowy dostosowane do wieku dzieci.

Pomyślcie na co zazwyczaj brakowało Wam czasu i spróbujcie teraz to zrobić.  Wykorzystajcie ten czas na bycie razem. Zostańmy w domu i ograniczajmy wyjścia w skupiska, które mogą zagrażać nam wszystkim. Wasze odpowiedzialne zachowanie może uchronić Was i osoby w Waszym otoczeniu przed zakażeniem.

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, rozmowy z pedagogiem może się kontaktować  e – dzienniku, e-mail: pedagogmf@gmail.com lub za pośrednictwem szkoły.

Pozdrawiam pedagog szkolny Magdalena Firczuk J.